محققان ناسا در حال آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی Robonaut2 هستند تا از این ربات در شرایط اضطراری به عنوان پزشک فضایی استفاده کنند.
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ربات 2.5 میلیون دلاری Robonaut2 با نام مستعار R2 برای انجام فعالیت در داخل یا خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی سال 2011 راهی ایستگاه شد.
اکنون محققان ناسا با استفاده از نسخه زمینی ربات R2 که دوقلوی مکانیکی ربات فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی محسوب می‌شود، آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات را آغاز کرده‌اند.
هدف از آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی R2، اطمینان از وجود یک پزشک جانشین در فضا است که به راحتی توسط تیم کنترل زمینی هدایت شده و قادر به امدادرسانی به فضانوردان بیمار باشد.
انجام سونوگرافی بر روی یک مدل، استفاده از یک وسیله سرنگ مانند برای تزریقات بخشی از تمرینات پزشکی ربات شبه‌انسانی R2 محسوب می‌شود که در موسسه تحقیقات متودیست هیوستون در حال پیگیری است.
یادگیری مهارت‌های پزشکی توسط ربات شبه‌انسانی Robonaut2 علاوه بر فضا بر روی زمین نیز کاربرد داشته و می تواند برای پزشکان به منظور انجام اقدامات درمانی در مناطق دورافتاده کاربرد داشته باشد.
انتهای پیام
آموزش‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی ناسا

آموزش‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی ناسا

سرویس: علمي و فناوري – علم و فناوري جهان
کد خبر: 92120502459

By روابط عمومی پورتال

روابط عمومی پورتال الکترونیکی نجوم

پست های مرتبط

یک دیدگاه