فرمانده آخرین ماموریت شاتل فضایی چندی پیش مجددا به فضا بازگشت، اما این بار زمین را ترک نکرد.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کریس فرگوسن، فرمانده ماموریت «آتلانتیس STS-135» در سال 2011 و مدیر کنونی «عملیات خدمه و ماموریت» بوئینگ، در یک شبیه‌ساز زمین‌محور طی پروازی مجازی، به ایستگاه بین‌المللی فضایی سفر کرد. این پروژه به عنوان بخشی از ملزومات آزمایشی ناسا برای فضاپیمای «(CST-100) حمل و نقل فضایی خدمه بوئینگ» صورت گرفت.
به گفته مقامات شرکت بوئینگ، این پرواز، مرحله نهایی پیش از بازبینی مهم طراحی این سامانه بود و در اینجا، فرگوسن از تجاربش به عنوان کهنه‌کار سه ماموریت شاتل با سابقه 40 روز حضور در مدار و 5700 ساعت پرواز با عملکرد بالا، برای نشان دادن قابلیت فضاپیما در این عملیات استفاده کرد. در طول ماموریت شبیه‌سازی‌شده، وی فضاپیمای مجازی را از طریق مجموعه‌ای از مانورها و به صورت دستی ونه تحت هدایت خوکار، مدیریت کرد.

سامانه CST-100 یکی از چند هواپیمایی است که توسط شرکت‌های خصوصی برای «برنامه خدمه تجاری» ناسا و به عنوان جایگزینی برای شاتل فضایی در حمل محموله و خدمه به ایستگاه بین‌المللی فضایی ساخته شده است. این فناوری می‌تواند بیش از هفت مسافر یا ترکیبی از مسافران و محموله را به ایستگاه فضایی ببرد.

By روابط عمومی پورتال

روابط عمومی پورتال الکترونیکی نجوم

پست های مرتبط

یک دیدگاه